چهارشنبه, 2 بهمن 1398

مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی جنوب استان کرمان

  • ساعت : ۱۴:۲۹:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ 
  • کد خبر : ۱۱۸۸۸۲
رونمایی از 1 دستاورد علمی، 3 اپلیكیشن، امضای 2 تفاهم نامه و تقدیر از پژوهشگران برتر در مراسم هفته پژوهش مركز

رونمایی از 1 دستاورد علمی، 3 اپلیکیشن، امضای 2 تفاهم نامه و تقدیر از پژوهشگران برتر در مراسم هفته پژوهش مرکز 

به گزارش روابط عمومی مرکز

رونمایی از 1 دستاورد علمی، 3 اپلیکیشن، امضای 2 تفاهم نامه  و تقدیر از پژوهشگران برتر در مراسم هفته پژوهش مرکز با حضور مدیران و معاونین مرکز و سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و مهیمانانی از دانشگاه جیرفت، مرکز رشد، سازمان نظام مهندسی جنوب کرمان،مدیر عامل شرکت کشت و صنعت جیرفت و اتاق بازرگانی در مورخ 98/9/27 در محل سالن اجتماعات مهندس منعیی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم دكتر احمد آئین ، ریاست مرکز ضمن خیر مقدم به مدعوین و گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری، اظهار کرد: جلسه امروز به مناسبت گرامیداشت پژوهش برگزار شده که در برگیرنده این موضوع است که در نظام کشور به این جمع‌بندی رسیدیم که پژوهش راه‌حل برون‌ رفت از مشکلات کشور است و باید در تمام قوا در این مسیر حرکت کنیم و برای حل مسائل و مشکلات منتظر کشورهای دیگر نباشیم. وی در ادامه عملکرد پژوهشی مرکز را به اختصار توضیح دادند.

هم چنین در قسمت دوم مراسم حجت السلام والمسلمین حاج آقا حسینی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان فرمودند: اگر به سهم و نقش پژوهش در شناخت و حل مسائل کشور و تأثیر آن در توسعه و پیشرفت اقتصاد و کشور توجه شود طبیعتاً بسیاری از موانع پژوهش در کشور برداشته می‌شود. پژوهش باید مشتری محور و تقاضا محور باشد تا مشکلات کشور را رفع کند. پژوهش‌های آکادمیک و دانشگاهی مهم است ولی زمانی می‌تواند تاثیر داشته باشد که کاربردی شود. وی در انتها  بر لزوم تسهیل راههای پژوهش تاکید و پژوهش را امری عمومی بر شمرد و تصریح کرد: بایستی پژوهش ها هدفمند شود تا هر چه سریعتر برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز نقشه جامع علمی سلامت کشور با تلاش و هدف و برنامه ریزی گام برداریم. قابل ذکر است:  در این مراسم از 1 دستاورد علمی شامل (تولید ترکیب زیستی باسیلو گارد به منظور کنترل بیماری فوزاریومی پوسیدگی طوقه و ریشه خیار و بهبود شرایط رشدی خیار) (3 اپلیکیشن: 1- راهنمای شناسایی و کنترل آفات مرکبات 2- راهکارهای مدیریت عارضه خشکیدگی خوشه خرما 3- معرفی محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان)  و امضای 2- تفاهم نامه با شرکت مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان سهامی عام در انجام پروژه های تحقیقاتی این شرکت با مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی جنوب کرمان   و امضای تفاهم نامه فی مابین شرکت سهامی کشت و صنعت جیرفت و مرکز تحقیقات کشاورزی جنوب کرمان منعقد گردید.

در پایان از برگزیدگان پژوهشی مرکز در سال 97 تقدیر بعمل آمد.

پژوهشگر برتر

1- دکتر پیمان نامور

2-دکتر مهدی آزادوار

3-دکتر ابراهیم ممنوعی

کارشناس محقق برتر

1- دکتر احمد احمد پور

کارشناسان برتر

1- مهندس محمد بهروزه

2- خانم مهندس مهری شریف

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها