پنج‌شنبه, 27 مرداد 1401

مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی جنوب استان کرمان

  • ساعت : ۱۰:۴۴:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 16
  • کد خبر : ۱۶۹۴۰۶
    /  5
گردهمائی مسئولان حوزه های نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد كشاورزی، ادارات كل و واحدهای تابعه جهاد كشاورزی در جنوب كرمان به میزبانی مركز

گردهمائی مسئولان حوزه های نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان به میزبانی مرکز 

به گزارش روابط عمومی مرکز 

گردهمائی مسئولان حوزه های نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی، ادارات کل و واحدهای تابعه جهاد کشاورزی در جنوب کرمان با حضور حجت السلام والمسلمین سیدبهروز حسینی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، آقای دکتراحمداحمدپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، آقای دکتر احمدآئین رئیس و دکترپیمان نامور معاون پژوهش و فناوری مرکز، به میزبانی مرکز در پایگاه تحقیقاتی اسفندقه برگزار شد.

در ابتدا مسئولین حوزه های نمایندگی ولی فقیه از برنامه های تحقیق و توسعه ایستگاه تحقیقاتی اسفندقه، شامل تولید نهال سالم و گواهی شده ارقام جدید مرکبات، نهال پیوندی گردو و گلابی، کلکسیون های انار و درختان سردسیری و هم چنین باغات پسته بازدید نموده و از نزدیک در جریان برنامه های دانش بنیان و تحقیق و توسعه مرکز قرار گرفتند.

دکتر آئین رئیس مرکز ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی و تسلیت فرارسیدن ماه محرم گفت: همه ما یک هدف مشترک داریم و آن تحقق اهداف وزارت جهاد کشاورزی و تلاش برای امنیت غذایی کشور است، بنابراین لازم است که مدیران جهاد کشاورزی جنوب کرمان برای دستیابی به اهداف وزارت متبوع از پتانسیل نمایندگی های ولی فقیه استفاده بهینه را بکنند.

در ادامه حجت السلام والمسلمین سید بهروز حسینی زاده نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان ضمن تسلیت و فرا رسیدن ماه عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع)، با بیان حدیثی از امام جعفر صادق (ع) بر اهمیت امنیت غذایی در کشور تاکید و فرمودند: ارتباط موثر هدفمند مدیران و نمایندگان ول فقیه باعث هم افزایی، خدمت بهتر، نفوذ دانش در بین بهره برداران و در نهایت دستیابی به امنیت غذایی می شود. در ادامه برخی از چالش های مبتلا به کشاورزی منطقه از جمله آفت خطرناک سوسک حنایی خرما، ارتباط موثر تحقیقات و ترویج و تولید وعرضه نهال های بدون مجوز در منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. آقای دکتر احمداحمدپور رئیس سازمان کشاورزی ضمن تبیین برنامه ها و سیاست های سازمان جهاد کشاورزی برای توسعه و پیشرفت کشاورزی منطقه بر ضرورت بهبود ضریب نفوذ و رسوخ دانش بین بهره برداران تاکید و بیان نمودند: با توجه به برنامه هایی که در دست اجرا دارند مطمعنا یک جهش بسیار خوب آموزشی و ترویجی برای بهبود تولید در منطقه رخ خواهد داد. ایشان در بخش دیگری اضافه نمودند برای تبیین پیشبرد اهداف وزارت متبوع ارتباط قوی و اثر بخش بین تمام دستگاههای تابعه وزارت جهاد کشاورزی در جنوب کرمان در دستور کار قرار داد. در ادامه مسئولین نمایندگی های ولی فقیه برنامه ریزی لازم برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم محرم و برنامه های فرهنگی در این ایام را انجام دادند. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها